Slovenská numizmatická spoločnosť, pobočka Bratislava - numizmatika, mince, zberateľstvo, pamätné mince, medaily, notafília, filokartia, mena, koruna - WWW.SNSBLAVA.SK
 

  Pridané: 28.12.2012
  Prečítané: 20279
DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE - "šmejdi" - nové informácie
Pôvodný článok z 28.12.2012:

Na základe rôznych informácií a sťažností upozorňujeme členov pobočky, aby venovali pozornosť ponukám mnohých P.O.Boxových spoločností predávajúcich tzv. „pamätné mince“ a skôr, ako si niečo objednáte a podpíšete objednávku, dôkladne si preštudujte podmienky predaja, zistite si informácie o spoločnosti a podmienkach predaja i prostredníctvom internetu.

Venujte pozornosť i tým častiam textu, ktoré sú napísané veľmi drobným písmom (niekedy aj na vnútornej strane obálky). Častokrát obsahujú najdôležitejšie informácie a podmienky. Vyvarujete sa tým problémom, ktoré môžu neskoršie vzniknúť. Nezabúdajte, že odoslaním objednávky vznikol zmluvný vzťah medzi vami a predajcom a zvyčajne sa zaväzujete odoberať aj ďalšie emisie príslušnej firmy.

V prípade, že pošlete objednávku, urobte si jej kópiu a odkladajte si celú korešpondenciu. Ak ste si vedomí, že ste si nič neobjednávali, nepreberajte nevyžiadanú poštu a upozornite aj rodinných príslušníkov, aby za Vás nič nepreberali. V ostatných prípadoch využite všetky možnosti, ktoré Vám dávajú obchodné podmienky a hlavne dodržujte tam uvedené termíny. Nezabúdajte, že ide o Vaše peniaze, takže s nimi starostlivo nakladajte.

V prípade nezrovnalostí prosíme, aby ste sa neobracali na vedenie numizmatickej spoločnosti, ale využili služby polície, právnické služby advokátov a súdov, prípadne obchodnej inšpekcie, ktoré majú kompetenciu riešiť takéto prípady.Pridané 16.06.2019:

V Českej republike sa o týchto šmejdov zaujíma aj Česká obchodná inšpekcia a dostávajú pokuty. Viac sa dočítate v článku Mince s nulovou hodnotou. Blýskavá past na penzisty má stovky obětí

Starší článok z decembra 2018: Pozor na Český mincovní obchod, varuje ČOIka


<=====© 1992-2010 PREAS s. r. o. =====>